Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva sosial şəbəkədə Ramazan bayramı münasibətilə paylaşım ediblər.
Ermənistan silahlı qüvvələri təxribatlara ara vermir. Ötən həftə ermənilər pilotsuz uçuş aparatı və dronlar vasitəsilə Qerenzur yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqeləri ilə üzbəüz istiqamətdəki Azərbaycan Ordusunun mövqeləri üzərində 3 dəfə kəşfiyyat xarakterli uçuş həyata keçirməyə cəhd ediblər. Bölmələrimizin sayıqlığı nəticəsində təxribatın qarşısı alınıb. Eyni zamanda, Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Gorus, Basarkeçər və Çəmbərək rayonları  istiqamətlərindən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini bir neçə dəfə atıcı silahlardan fasilələrlə atəşə tutub.
Avropa İttifaqının (Aİ) Ermənistandakı Müşahidə Missiyasının üzvləri yenə də Azərbaycanla həmsərhəd ərazilərdə müşahidələrini davam etdiriblər. Aİ müşahidəçiləri növbəti dəfə Qubadlı və Laçın rayonları ilə həmsərhəd əraziyə gəlib, binoklla müşahidə aparıblar.
Azərbaycan təhlükəsizlik orqanlarının yaradılmasının 106-cı ildönümü tamam olub. Bu əlamətdar tarix öz başlanğıcını Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətində dövlət təhlükəsizliyinin təmin olunması məqsədilə 1919-cu il martın 28-də kəşfiyyat və əks-kəşfiyyat xidmətinin yaradılmasından götürür.
Ötən həftə Bakının Yasamal rayonunda söküntü işləri zamanı vətəndaşın evi dağıdılıb. Bu işlə əlaqədar “Melissa Group”un rəhbəri Qalib Məmmədov və şirkətin bir neçə əməkdaşı saxlanılıb.
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan terrorçulara bir daha xəbərdarlıq edib. Prezident bildirib ki, terrorçular Türkiyənin çağırışına qeyd-şərtsiz əməl etməlidirlər: “Rəsmi Ankara “terrorsuz Türkiyə” hədəfi istiqamətində işlərini davam etdirir. Dövlətimiz çağırış edərək öhdəsinə düşəni yerinə yetirib. İndi növbə qarşı tərəfindir. Bu məsələdə qeyri-məhdud vaxta və sonsuz səbrə malik deyilik”.
Suriyada müvəqqəti hökumət qurulub. Prezident Əhməd əş-Şaraa ölkənin yeni hökumətinin tərkibini açıqlayıb və onu "dəyişikliklər hökuməti" adlandırıb.
Həftə ərzində dünyanın müxtəlif ölkələrində güclü zəlzələlər qeydə alınıb. Myanmada ard-arda baş verən 7,7, 8,2 maqnitudalı zəlzələ nəticəsində ölənlərin sayı 1 700-ü ötüb, minlərlə insan yaralanıb. Həmçinin yüzlərlə insan itkin düşüb.
Yeraltı təkanlar Tailand, Çin və Vyetnamda da hiss olunub.
Tailandın paytaxtı Banqkokda da güclü zəlzələ olub. Nəticədə 20 nəfər ölüb.